Усім вже відомо, що гідроізоляція є обов’язковою умовою під час проектування та зведення будинків, трибун та інших споруд. Від якості захисту будівельної конструкції залежить довгостроковість експлуатації споруди. Однак, чи знали ви, що даний метод захисту від води не є винаходом сучасного світу? На протязі багатьох років люди протистоять згубному впливу води, постійно вдосконалюючи технологію гідроізоляції.
Про важливість застосування гідроізоляції фундаментів стало зрозуміло тоді, коли через руйнівну властивість ґрунтових вод жителям поселень доводилося регулярно зносити старі житлові будівлі і зводити нові. Проблема вирішилася тільки після того, як люди почали використовувати природні матеріали (натуральну смолу і природний дьоготь) для гідроізоляції фундаментів.
На думку експертів, гідроізоляційну продукцію почали використовувати в будівництві ще в далекі стародавні часи. В результаті розкопок археологами було виявлено, що різного роду будівлі, споруди, канали, фундаменти і палаци V століття до н.е. мали надійний захист від води. Основним матеріалом для гідроізоляції був бітум. Як додаткові складові до бітуму використовували порошкоподібні матеріали, мінеральні порошки і різні наповнювачі. За допомогою бітумної гідроізоляції наші пращури обробляли стіни і підлоги комор, тим самим забезпечуючи тривалість зберігання зерна та інших продуктів харчування. Одне з чудес світу «Висячі сади Семіраміди», побудовані в 605 – 562 рр. до н.е. , є прекрасним доказом бездоганно налагодженої системи гідроізоляції, без якої не існувало б даної інженерної споруди.
Тривалий час для гідроізоляційних робіт використовувалися лише природні матеріали: глина, бітум, природні смоли, дьоготь та інші продукти. Через якийсь час стали виробляти з нафти штучні бітуми. Чистий гідроізоляціонний матеріал бітум, з якого починалася історія гідроізоляції, поступово став застосовуватися не так часто. Це було пов’язано з винаходом абсолютно нових гідроізоляційних матеріалів з використанням різних полімерів і нових технологій, які впевнено обійшли своїх попередників за багатьма показниками, в тому числі і за якістю.
Блище до 70-х років минулого століття в Європі і США бітумна гідроізоляція почала відходити на другий план і її місце впевнено зайняли захисні матеріали, до складу яких входили бітумно-полімерні і полімерні в’яжучі.
У 1978 році під час світової нафтової кризи, яка призвела до п’ятикратного зростання цін на нафтопродукти, інженер-хімік Ч. Крімізіс здійснив сміливу бізнес-ідею: відпрацьовані розчинники, що викидалися заводами, стали переганяти і пропонувати в чистому вигляді назад на ринок.
У 1982 році в результаті нафтової кризи та стрімкого зростання інфляції в Греції і Європі виник новий ринок, пов’язаний з необхідністю ізоляції, гідроізоляції і енергозбережения. В цьому ж році пан Крімізіс засновує завод Alchimica, на виробництві якого створює простий у використанні гідроізоляційний продукт на акриловій основі HYGRODESMO. Конкуренти швидко перейняли цю ідею і почали виводити на ринок аналоги HYGRODESMO. Висока конкуренція стимулювала пана Крімізіса створити щось унікальне, інноваційне і з неперевершеними властивостями.
1983 рік став переломним в історії гідроізоляції. Після значної кількості лабораторних випробувань з використанням невеликого реактора пан Крімізіс винаходить безшовне покриття HYPERDESMO®, революційну гідроізоляційну систему на основі поліуретану, яка незабаром стала лідером ринку і представила інноваційний підхід в гідроізоляційній промисловості.
У 2019 році український ринок гідроізоляції розширив свої перспективи і можливості. На заводі Alchimica сумісними силами грецьких технологів зі спеціалістами української компанії KMK Group Ukraine створюється новий вдосконалений продукт – рідка гідроізоляція RinoFlex, призначена для застосування при кліматичних умовах України. Високоякісна грецька рідка гума з максимально ефективними властивостями для обробки фундаментів, будинків, терас, дахів, ємностей, стадіонів і інших покриттів стала максимально доступною для українського населення.
Хто знає, можливо, наступні покоління зможуть винайти ще більш інноваційну формулу гідроізоляції, але поки ми живемо в ХХI столітті, мастична поліуретанова гідроізоляція – це найпрактичніший і найнадійніший спосіб захисту покрівлі, стрічкового та капітального фундаментів і будівель від води!